Spannend! En natuurlijk heel leuk als er een baby op komst is. Maar man oh man, wat moet je een hoop regelen… Voor mij is het al even geleden, maar ik weet het nog als de dag van gisteren. Naast het kamertje, moet je ook kleertjes, het kraampakket en nog 101 spullen in huis halen. En dan ja, als het moment dan eindelijk daar is, dan komt er nog veel meer op je af. En ja, dan schiet het eten er misschien weleens bij in. Maar een goede voorbereiding is het halve werk, dus mijn grote tip is: Stop de vriezer tijdens je verlof prop en dan ook maar prop vol en geef jezelf écht het ideale kraampakket. Hoe? Dat vertel ik je hier.
Het ideale kraampakket
Normaliter, is een kraampakket een verzameling van medische en hygiënische benodigdheden die essentieel zijn voor een thuisbevalling of voor de eerste dagen na de geboorte van een baby. Dus dit is wel een ander kraampakket. Natuurlijk moet je die emmers, onderleggers en noem maar op in huis hebben. Maar voeg daar dan mijn foodie kraampakket aan toe en je hebt écht het ideale kraampakket. Zoals je weet, denk ik altijd aan eten. Dus ook in de dagen voor en na mijn bevalling. Sterker nog, vlak na mijn bevallingen was ik gelijk al bezig met wat ga ik zo eten? Maar ik kan heel goed begrijpen dat dit niet voor iedereen zo is, want ja, met zo’n prachtig mini mens in je leven, heb je wel aan belangrijkere dingen te denken. Maar wil jij goed de dag doorkomen, dan is het wel belangrijk dat jij goed eet. Je lijf doorstaat natuurlijk een hoop! Om je te helpen heb ik dus een grote lijst gemaakt met wat je kan maken om de kraamweken goed en gezond door te komen.
Zo stop je de vriezer vol eten voor tijdens de kraamweken
Ontbijt
De eerste paar dagen voelen de dagen en nachten behoorlijk vreemd. Maar het is wel belangrijk om een goed ritme in de dag te houden en dus ook gewoon de dag te beginnen met een power ontbijt. Mijn favoriet? Granola. Je maakt het heel makkelijk zelf en het is ideaal om te mealpreppen. Maak bijvoorbeeld mijn granola met banaan of mijn powergranola met gepofte rijst, pitten en kokos. Zo, kan je echt wel even vooruit. Yoghurt en fruit erbij en klaar ben je.
Wat echt niet mag ontbreken in je vriezer is soep. Soep met de lunch, als avondeten, als tussendoortje. Soep is altijd een goed idee. Bijvoorbeeld deze zoete aardappelsoep of deze groene aspergesoep. Vries de soep in per porties en je warmt het zo op.
Curry & chili con carne
Het fijnste is natuurlijk als je echt een complete maaltijd in de vriezer hebt, dus verder echt niet meer naar de supermarkt hoeft. Dat is het geval wanneer je deze curry met kikkererwten maakt of chili con carne. Pak rijst uit je voorraadkast en klaar ben je.
Bolognese
Ja, de klassiekers der klassiekers. Mijn bolognese saus. Tuurlijk mag die niet ontbreken.
Bananenbrood & cookies
Zin in zoet of een lekker snackje? Maak een bananenbrood, snijd deze in plakken en vries ze per plak in. Zo kan je elke keer als je zin hebt, of geen tijd voor iets anders een plakje uit de vriezer halen en die is zo ontdooid. Nog meer in zoet? Wat ik altijd met mijn koekjes doe, is bolletjes maken van het deeg met een ijsschep en die vries je zo in.
Gemarineerde kip
Nog iets wat je zo in kan vriezen, is gemarineerde kip. Hier geef ik je 4 verschillende marinades voor de kip. Verder doe je ze in een zak en gaan ze zo de vriezer in.
Voorraadkast
Nog iets wat je niet mag vergeten is de voorraadkast volstoppen. Rijst, pasta, blikken kikkererwten, passata en ga zo maar door. Ik heb hier een lijstje met de essentials voor in de voorraadkast gemaakt voor je. Want ja, met die voorraadkast producten kan je ook echt heel veel maken. Kijk hier maar. Enne, vergeet het toiletpapier niet.