Zweedse gehaktballetjes met rösti

Vandaag een klassieker: Zweedse gehaktballetjes. Behalve bekend bij Ikea zijn ze ook gewoon heel erg lekker en makkelijk om te maken.

Ik serveer de Zweedse gehaktballetjes altijd graag met een grote groene salade en lekker krokant gebakken rösti. Een aardappelgratin misstaat er ook niet bij!

Het maken van de Zweedse gehaktballetjes is heel eenvoudig. Het enige waar je even rekening mee moet houden is dat de balletjes wat steviger worden door ze 15 minuten in de koelkast te laten rusten voor je ze bakt.

Zweedse gehaktballetjes met rosti

Zweedse gehaktballetjes met rosti
Totale tijd30 minuten

Zweedse gehaktballetjes met rösti

4.39 van 21 stemmen
Pin recept Printen

Ingrediënten

4 portie(s)

Ingrediënten

  • 40 gram boter
  • 1 ui gesnipperd
  • 1 aardappel gekookt
  • 250 gram rundergehakt
  • 3 el paneermeel
  • 1 ei
  • 100 ml slagroom
  • 2 el peterselie fijngehakt
  • Peper en zout

Rösti

  • 300 gram vastkokende aardappel
  • 2 el fijngesneden bieslook
  • 25 gram boter
  • 2 el koolzaadolie
  • Peper en zout

Bereidingswijze: 

Instructies

  • Smelt een eetlepel boter in een koekenpan en fruit de ui daarin glazig op laag vuur.
  • Prak de aardappel heel fijn en meng met het ui, gehakt, paneermeel, ei en de helft van de slagroom, kneed goed door. Voeg peper, zout en fijngehakte peterselie toe. Vorm 24 kleine balletjes. Zet het voor 15 minuten in de koelkast.
  • Verhit de rest van de boter en bak de gehaktballetjes in 8 tot 10 minuten rondom bruin en gaar. Giet de rest van de room erbij en laat de balletjes nog even sudderen.
  • Rasp de aardappelen grof met een keukenmachine of rasp. Schep bieslook, peper en zout erdoor.
  • Verhit in een koekenpan de boter en olie samen en schep er acht hoopjes aardappel in. Druk plat tot koekjes en bak op redelijk hoog vuur knapperig en bruin aan beide kanten.
Miljuschka in Mexico

Miljuschka Witzenhausen is bekend als tv-kok, all round food expert bij RTL Boulevard en ze maakt culinaire reizen voor 24Kitchen. Op env-miljuschka-staging2024.kinsta.cloud neemt ze je mee in haar wereld, deelt ze de lekkerste recepten met je, geeft de beste kooktips en laat je zien dat goed en lekker eten echt niet ingewikkeld hoeft te zijn.

Website Miljuschka CTA categoroie (2)
Discodip 2025

Mijn culinaire trip

Zin in een heerlijke dag weg en culinaire trip rond de wereld? Dat kan! Op 23, 24 en 25 mei in het Amsterdamse Bos op DiscoDip.

Naast het lekkerste eten, is er ook volop entertainment en kun je workshops en masterclasses volgen van de beste, zo ook van moi.

Bestel je tickets
Play me

Receptvideo's

Wil je nog meer lekkers van me? Kook dan met me mee! Op mijn Instagram en TikTok plaats ik dagelijks beukers van receptvideo's.