Vega gehaktballetjes uit de oven

Vega gehaktballetjes

Vegetarische gehaktballen, dat is natuurlijk best een gekke naam voor iets waar helemaal geen gehakt aan te pas komt. Als vegetariƫr of flexitariƫr hoef je het al lang niet meer zonder gehaktbal te stellen. Tegenwoordig zijn er legio alternatieven die qua smaak al lang niet meer onderdoen voor de Oer-Hollandse bal. Daarbij zijn ze vaak ook nog eens een stuk gezonder en milieu- en diervriendelijker! Ik maakte deze vega balletjes met linzen en aubergine, maar mocht je dat willen dan zou je ze natuurlijk ook kunnen maken van vegetarisch gehakt.

Vega gehaktballetjes uit de oven
Totale tijd50 minuten

Vega gehaktballetjes uit de oven

3.65 van 20 stemmen
Opslaan Printen

Ingrediƫnten

4 Personen

Vegetarische gehaktballen

  • 4 eetlepels olijfolie
  • 2 aubergines
  • 1 ui
  • 1 teentje knoflook
  • 1 eetlepel tomatenpuree
  • 400 g groene linzen
  • rasp van 1/2 citroen
  • 3 eetlepels bloem
  • 1 ei
  • peper en zout

Gnocchi

  • 500 g gnocchi di patate
  • 15 g platte peterselie
  • 15 g basilicum
  • 40 g pijnboompitten
  • 15 g Parmezaanse kaas
  • peper en zout
  • olijfolie
  • citroensap

Bereidingswijze: 

Vegetarische gehaktballen

  • Verwarm de oven voor op 200 °C. Snijd de aubergine in kleine stukjes. Hak de ui en knoflook fijn en laat de linzen uitlekken.
  • Verhit de olie in een pan met dikke bodem, bak de aubergine, ui en knoflook op matig vuur tot goudbruin voor ca. 10 minuten. Voeg de tomatenpuree toe en bak nog 2 minuten.
  • Doe de inhoud van de pan met de linzen, citroenrasp, bloem, ei en zout en peper in een keukenmachine en pulseer tot een grof mengsel. Schep met de ijstang 12-16 balletjes op een met bakpapier beklede bakplaat. Bak in 20-25 minuten goudbruin.

Gnocchi

  • Kook de gnocchi volgens de verpakking in een ruime pan gezouten water. Bewaar 150 ml van het kookvocht.
  • Rooster de pijnboompitten. Doe de basilicum, peterselie, pijnboompitten, Parmezaanse kaas het kookvocht in een blender en pureer tot een gladde saus. Proef en breng op smaak met zout en peper.
  • Schep de groene saus door de gnocchi en verdeel over diepe borden. Verdeel de vegetarische gehaktballen over de borden. Breng op smaak met olijfolie en een kneepje citroensap en wat basilicumblaadjes.
Miljuschka in Mexico

Miljuschka Witzenhausen is bekend als tv-kok, all round food expert bij RTL Boulevard en ze maakt culinaire reizen voor 24Kitchen. Op miljuschka.nl neemt ze je mee in haar wereld, deelt ze de lekkerste recepten met je, geeft de beste kooktips en laat je zien dat goed en lekker eten echt niet ingewikkeld hoeft te zijn.

Meer over Miljuschka
Vega gehaktballetjes uit de oven
Makkelijk met Miljuschka kookboek makkelijke recepten
Mijn kookboek

Makkelijk met Miljuschka

Vraag jij je ook wel eens af waar je de tijd vandaan moet halen om te koken? Nou ik wel! Ik ken de ratrace van het dagelijks leven, waardoor het avondeten er vaak even snel tussendoor piept.

In Makkelijk met Miljuschka ontdek je de magie van koken met minimale moeite en maximale smaak.

Naar de shop
Play me

Receptvideo's

Wil je nog meer lekkers van me? Kook dan met me mee! Op mijn Instagram en TikTok plaats ik dagelijks beukers van receptvideo's.