Zuid-Amerikaanse pupusas met courgette en kaas recept

Recept Zuid-Amerikaanse pupusas met courgette en kaas: bereidingswijze

Pupusas is een traditioneel gerecht uit El Salvador: het is het best te vergelijken met een tortilla’s, rijkelijk gevuld met bijvoorbeeld groenten, bonen of vlees. Ik maak een vulling van courgette en kaas. Fris en toch lekker vullend.

Zuidamerikaanse pupusas met courgette
Totale tijd15 minuten

Zuid-Amerikaanse pupusas met courgette en kaas recept

4.67 van 9 stemmen
Pin recept Printen

Ingrediënten

6 portie(s)

Ingrediënten

  • 170 g courgette
  • 250 g maïsmeel van het merk PAN Harina de Maiz Blanco Precocida, verkrijgbaar bij de meeste supermarkten
  • 1 tl zout
  • 350 ml water
  • 170 g geraspte kaas
  • Olie

Bereidingswijze: 

Instructies

  • Rasp de courgette en knijp het vocht er een beetje uit en zet opzij. Meng het zout en het maïsmeel. Voeg beetje bij beetje het water toe aan het meel; meng totdat je de consistentie krijgt van dikke aardappelpuree.
  • Verdeel het deeg in 10 balletjes. Maak elk balletje plat als een pannenkoekje. Als het deeg aan je handen blijft plakken, smeer je handen dan een klein beetje in met olie.
  • Leg in het midden van de helft van de pannenkoekjes de geraspte kaas en geraspte courgette. Leg op elk een ander pannenkoekje en duw de randen op elkaar en druk het geheel een beetje plat, zodat je gevulde pannenkoekjes hebt.
  • Verhit een koekenpan met een beetje olie en bak de pupusas 3 minuten aan iedere kant op middelmatig vuur.
Miljuschka in Mexico

Miljuschka Witzenhausen is bekend als tv-kok, all round food expert bij RTL Boulevard en ze maakt culinaire reizen voor 24Kitchen. Op env-miljuschka-staging2024.kinsta.cloud neemt ze je mee in haar wereld, deelt ze de lekkerste recepten met je, geeft de beste kooktips en laat je zien dat goed en lekker eten echt niet ingewikkeld hoeft te zijn.

Website Miljuschka CTA categoroie (2)
Discodip 2025

Mijn culinaire trip

Zin in een heerlijke dag weg en culinaire trip rond de wereld? Dat kan! Op 23, 24 en 25 mei in het Amsterdamse Bos op DiscoDip.

Naast het lekkerste eten, is er ook volop entertainment en kun je workshops en masterclasses volgen van de beste, zo ook van moi.

Bestel je tickets
Play me

Receptvideo's

Wil je nog meer lekkers van me? Kook dan met me mee! Op mijn Instagram en TikTok plaats ik dagelijks beukers van receptvideo's.