De finale van Heel Holland Bakt seizoen 10

Gisteren was het dan eindelijk zover: de finale van Heel Holland Bakt. Ruim drie miljoen mensen zaten aan de buis gekluisterd om te zien wie de grote winnaar zou worden van het tiende seizoen van het bakspektakel. En ik denk dat ik wel mag zeggen dat het een verrassende ontknoping was.

Dit jaar was de finale net even anders dan we gewend zijn en namen niet drie, maar vier deelnemers deel aan de race naar de finish: Amel, Zineb, Jan en Mercedes. Zineb kon door ziekte helaas niet deelnemen aan de halve finale, waarop de jury besloot een uitzondering te maken en haar als vierde finalist te laten meedingen voor de, dit jaar, gigantische chocoladebokaal

De finale

De laatste aflevering van “Heel Holland Bakt” zat vol met uitdagingen voor de bakkers. Ze moesten onder andere een hond – niet zomaar een hond, maar Janny’s geliefde Nhaan – gemaakt van chocolade en een feesttaart met het cijfer tien, ter ere van het tiende seizoen, creëren. Daarnaast moesten ze ook voor tartelettes, hartige soesjes en petit fours zorgen.

De druk was hoog en vooral Jan leek hieronder te bezwijken. “Ik had mijn dag niet.” zei hij gelaten. Maar ook Amel gingen de zenuwen en spanning niet in de koude kleren zitten. Amel werd geroemd voor haar uitgesproken smaken en onstuitbare werkhouding, hoewel het er soms een beetje chaotisch aan toeging op haar kookeiland. Zineb, daarentegen, werd geprezen om haar unieke smaken en karakter en zowel Robèrt als Janny gaf toe een zwak te hebben voor de altijd bescheiden Zineb.

Surprise surprise

Net zoals andere jaren waren ook dit seizoen de bakkers enorm aan elkaar gewaagd „Als je het me gisteren gevraagd had, dan had ik gedacht: Jan, maar vanaf vanochtend ging alles mis bij hem. Het is zo raar gelopen”, zegt Janny. „ Uiteindelijk was de jury het roerend eens over wie de wedstrijd had gewonnen. En dus was het de goedlachse Mercedes die er – tot verbazing van velen – met de winst vandoor ging. „Ze is zeer creatief, dat heeft ze de laatste weken laten zien. Ze is echt enorm gegroeid.” aldus Robèrt . Mercedes zelf gaf aan in de zevende hemel te zijn met de overwinning.

 

 
 
 
 
 
Dit bericht op Instagram bekijken
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Een bericht gedeeld door Mercedes | Winnares Heel Holland Bakt S10 (@mercedesroggen)

Miljuschka discodip culinair festival amsterdam
Discodip 2025

Mijn culinaire trip

Zin in een heerlijke dag weg en culinaire trip rond de wereld? Dat kan! Op 23, 24 en 25 mei in het Amsterdamse Bos op DiscoDip.

Naast het lekkerste eten, is er ook volop entertainment en kun je workshops en masterclasses volgen van de beste, zo ook van moi.

Bestel je tickets
Play me

Receptvideo's

Wil je nog meer lekkers van me? Kook dan met me mee! Op mijn Instagram en TikTok plaats ik dagelijks beukers van receptvideo's.