Ik kan intens genieten van sneeuw. Zo mooi hoe de wereld dan even helemaal wit wordt en altijd heel stil. De sneeuw dempt alle geluiden en maakt alles een beetje mooier. Kunnen we in deze rare tijden ook wel gebruiken!
Hot frozen chocolate: warme chocolademelk met slagroom
Na een ochtend buiten spelen in de sneeuw (en het is koud!) is er niks zo lekker als warme chocolademelk natuurlijk. Dit recept komt uit mijn foodtruck boek en is eigenlijk een soort ijs chocoladedrankje. Maar je kunt het heel makkelijk transformeren tot een heerlijke romige chocolademelk: hot frozen chocolate. Uiteraard met een flinke berg slagroom er bovenop!
Chocolade-ijs
Heb je toevallig nog chocolade-ijs in de vriezer liggen dan kun je de onderstaande versie natuurlijk ook goed maken, want het is onwaarschijnlijk lekker. Maar wil je gewoon lekker warme chocolademelk? Dan stop je na stap 1. Zo eenvoudig is het om deze Hot frozen chocolate te maken.
O en als je de chocolademelk gaat maken? Maak er dan meteen deze overheerlijke kruidkoek bij!

Hot frozen chocolate
Ingrediënten
- 85 gr pure chocola
- 1,5 el kristalsuiker
- 2 tl cacaopoeder
- 100 ml slagroom
- 250 ml volle melk
- 600 ml chocolade roomijs
- 8 ijsblokjes
- Optioneel: slagroom ter garnering
Bereidingswijze:
- Smelt de chocola au bain-marie. meng de gesmolten chocola met de suiker, de cacao en de slagroom. Laat op kamertemperatuur komen.
- Doe de afgekoelde romige chocola met de overige ingredienten in de blender en mix goed. Serveer in twee grote glazen en serveer eventueel met slagroom.

Miljuschka Witzenhausen is bekend als tv-kok, all round food expert bij RTL Boulevard en ze maakt culinaire reizen voor 24Kitchen. Op env-miljuschka-staging2024.kinsta.cloud neemt ze je mee in haar wereld, deelt ze de lekkerste recepten met je, geeft de beste kooktips en laat je zien dat goed en lekker eten echt niet ingewikkeld hoeft te zijn.