Welke garnalen gebruik je voor dit recept?
Garnalen zijn kleine kreeftachtigen die je zowel in zoet als in zout water tegenkomt, maar de garnalen die wij eten leven meestal in zee.
De Noorse garnaal is de meest bekende soort en is een stuk groter dan de Hollandse garnaal. Ook de kleur is felroze in tegenstelling tot de kleur van de Hollandse garnaal, die wat grijzer overkomt. Welke garnaal je voorkeur heeft, is natuurlijk heel persoonlijk.
Gamba’s
Voor dit recept gebruik ik graag de wat grotere gamba’s, maar je kunt het ook zeker goed maken met de Noorse garnalen. Overigens is de term “gamba” eigenlijk een verzamelnaam voor verschillende tropische zeewatergarnalen. Deze tagliatelle met garnalen is flexibel dus gebruik de garnalen die jij zelf het lekkerste vindt!
Check hier welke soorten pasta er allemaal zijn!

Tagliatelle met garnalen
Ingrediënten
Ingrediënten
- 300 gr tagliatelle
- 2 uien fijngesnipperd
- 3 teentjes knoflook fijngehakt
- olijfolie
- 400 ml room
- 450 gr gepelde rauwe grote garnalen
- cognac om te flamberen
- 1 klein blikje tomatenpuree 70 gr
- 2 blik gepelde tomaten blik van 400 gr
- ½ tl chilipoeder of tabasco naar smaak
- verse peterselie en/of basilicum
- 100 gr Parmezaanse kaas
Bereidingswijze:
Instructies
- Verhit een scheut olijfolie in een grote koekenpan en fruit de uien aan tot deze mooi glazig zijn.
- Voeg de knoflook toe en bak even mee.
- Voeg de tomatenpuree toe en bak even mee.
- Voeg de room en tomaten toe en breng op smaak met peper en zout en tabasco. Laat 20 minuten rustig koken zodat de smaken goed in kunnen trekken.
- Kook de pasta volgens de aanwijzingen op de verpakking.
- Verhit een scheut olie in een andere pan en bak hierin de garnalen kort roze en nét gaar. Flambeer ze – eventueel – met cognac (zet hiervoor je afzuigkap uit!).
- Voeg de gebakken garnalen op het laatst toe aan de saus.
- Serveer de saus met de pasta en strooi de verse peterselie en/of basilicum erover. Rasp de Parmezaanse kaas erover.

Miljuschka Witzenhausen is bekend als tv-kok, all round food expert bij RTL Boulevard en ze maakt culinaire reizen voor 24Kitchen. Op env-miljuschka-staging2024.kinsta.cloud neemt ze je mee in haar wereld, deelt ze de lekkerste recepten met je, geeft de beste kooktips en laat je zien dat goed en lekker eten echt niet ingewikkeld hoeft te zijn.