(Voor)bereiding Tropical Mess
Het fijne aan dit dessert is dat je er in principe alles voor kunt gebruiken wat je lekker vind. In een klassieke Eton mess gaat meringue, maar vind je dit niet lekker dan kun je deze gewoon weglaten of vervangen door een lekker knapperig koekje zoals bijvoorbeeld een kletskop of een cantuccini. Ook met de keuze van het fruit kun je naar hartenlust variëren. Het enige “nadeel” van dit dessert is dat je het niet te lang van tevoren kunt klaarmaken. Doe je dit wel dan heb je grote kans dat de meringue of koekjes zacht worden en dat zou zonde zijn. Het voordeel is dan weer wel dat deze “mess” geen precisiewerkje is en dus waarschijnlijk snelle rop tafel staat dan dat jij Tropical Mess met banaan, ananas en kokosyoghurt kunt spellen. Had je niet gedacht hè ?
Wordt je helemaal blij van deze Tropical mess met banaan ananas en kokosyoghurt Probeer dan ook eens mijn recept voor Eton mess clementine en granaatappel.

Ingrediënten
Bereidingswijze:
- Verhit de oven voor op 180 C.
- Voor de haverkoekjes: prak de banaan met een vork en meng met de rest van de ingrediënten. Gebruik een ijsschep en verdeel het deeg in 8 koekjes op een met bakpapier beklede bakplaat en bak 12 minuten tot licht gekleurd.
- Smelt de boter in een koekenpan en leg de plakjes banaan erin. Sprenkel de honing over de bananen en bak ze 2-3 minuten per kant tot ze goudbruin en gekarameliseerd zijn. Haal de gekarameliseerde banaan uit de pan en leg ze op een stuk bakpapier. Laat afkoelen.
- Doe de ananasstukjes in dezelfde pan, breng op smaak met zwarte peper en bak ca. 5 minuten tot deze goudbruin en gekarameliseerd zijn. Leg ze ook op bakpapier en laat afkoelen.
- Meng de kokosyoghurt met de limoenrasp.
- Verdeel de helft van de kokosyoghurt over de bodem van de glazen. Verdeel de helft van de bananen en ananas over de laag yoghurt. Doe een kneepje limoensap over het fruit. Verkruimel de haverkoekjes en verdeel de helft over het fruit. Herhaal deze lagen tot alles op is. Maak af met een paar muntblaadjes en serveer direct.

Miljuschka Witzenhausen is bekend als tv-kok, all round food expert bij RTL Boulevard en ze maakt culinaire reizen voor 24Kitchen. Op env-miljuschka-staging2024.kinsta.cloud neemt ze je mee in haar wereld, deelt ze de lekkerste recepten met je, geeft de beste kooktips en laat je zien dat goed en lekker eten echt niet ingewikkeld hoeft te zijn.
