Tarte tatin met tomaat

YouTube video
Zoetzure garnalen met rijst
Totale tijd45 minuten

Tarte tatin met tomaat

4.50 van 4 stemmen
Pin recept Printen

Ingrediënten

4 Personen
  • 50 g boter
  • 2 el olijfolie
  • 6 ansjovisfilets uit pot of blik
  • ½ teen knoflook fijn geraspt
  • 750 g cherrytomaten aan de tak
  • 2 el granaatappelmelasse
  • 1 el suiker
  • rasp van ½ biologische citroen
  • kleine handvol tijmblaadjes plus extra om te garneren
  • 1 rol koelvers bladerdeeg
  • 1 ei losgeklopt

Bereidingswijze: 

  • Verwarm de oven voor tot 220 ºC (hetelucht 200 ºC).
  • Smelt de boter en olie in een pan op middelhoog vuur. Voeg de ansjovis en knoflook toe, breek de ansjovis met de achterkant van een lepel in kleinere stukjes en laat ze smelten in de boter. Bak een paar minuten, maar zorg dat knoflook niet bruin wordt. Voeg de tomaten toe en schud even met de pan zodat de tomaten worden bedekt met een ansjovis-boterlaagje. Doe de granaatappelmelasse en suiker erbij, breng op smaak met een klein beetje zout (de ansjovis is ook al zout) en veel peper en bak nog circa 5 minuten. Voeg de citroenrasp en tijm toe en meng ze erdoor. Verdeel de tomaten vervolgens in een enkele laag over de bodem van de gietijzeren pan.
  • Rol het bladerdeeg uit en snijd het in een cirkel, circa 3 cm groter dan de pan is. Leg het deeg over de tomaten en stop de zijkanten van het deeg er zorgvuldig in. Bestrijk het deeg met het losgeklopte ei en bak de tarte tatin 15-20 minuten, tot het deeg goudbruin en gaar is en het vrijgekomen vocht langs de randen flink borrelt.
  • Laat de tarte tatin 5 minuten afkoelen op een rooster. Snijd met een scherp mes de rand los van de pan, leg een bord op de pan en draai het geheel in één vloeiende beweging om. Bestrooi met tijm en serveer eventueel met een groene salade als je dat lekker vindt.
Miljuschka in Mexico

Miljuschka Witzenhausen is bekend als tv-kok, all round food expert bij RTL Boulevard en ze maakt culinaire reizen voor 24Kitchen. Op env-miljuschka-staging2024.kinsta.cloud neemt ze je mee in haar wereld, deelt ze de lekkerste recepten met je, geeft de beste kooktips en laat je zien dat goed en lekker eten echt niet ingewikkeld hoeft te zijn.

Miljuschka discodip culinair festival amsterdam
Discodip 2025

Mijn culinaire trip

Zin in een heerlijke dag weg en culinaire trip rond de wereld? Dat kan! Op 23, 24 en 25 mei in het Amsterdamse Bos op DiscoDip.

Naast het lekkerste eten, is er ook volop entertainment en kun je workshops en masterclasses volgen van de beste, zo ook van moi.

Bestel je tickets
Play me

Receptvideo's

Wil je nog meer lekkers van me? Kook dan met me mee! Op mijn Instagram en TikTok plaats ik dagelijks beukers van receptvideo's.