Sandwich zalmtartaar met radijs bleekselderij en veldsla

Ben jij op zoek naar een verrukkelijke lunch die je snel en makkelijk kunt bereiden? En houd je net als ik enorm van verse vis… Dan is een sandwich met vers gesneden zalmtartaar misschien wel iets voor jou. Niet alleen is dit super lekker, maar ook nog eens gezond.

Zalmtartaar

Zalmtartaar kun je thuis gemakkelijk maken, maar je hebt er wel een goed stuk verse rauwe zalm voor nodig. Gewoon even langs jouw plaatselijke visboer, vertellen wat je er van gaat maken en dan moet het helemaal goed komen.

De rauwe zalm snijd je in kleine blokjes en vermeng je met heerlijke smaakmakers. In dit geval gebruik ik citroensap, peper en zout. Ik gebruik niet te veel smaakmakers omdat verse zalm van zichzelf al een lekkere smaak heeft en de verse roomkaas ook nog afgemaakt wordt met verschillende smaakmakers.

Variëren

Heb je een product niet in huis? Niet getreurd, natuurlijk kun je ook een beetje variëren met dit recept. Zo kun je de citroen bijvoorbeeld verwisselen voor limoen, de radijs voor een kappertje en de bieslook voor dille. Lees je maar eens in over wat voor smaakmakers lekker zijn in combinatie met zalm. Je zal versteld staan over hoeveel mogelijkheden er wel niet zijn. Wil je weten welke combinatie ik heerlijk vind? Lees dan snel onderstaand recept.

Sandwich met zalmtartaar
Totale tijd20 minuten

Sandwich zalmtartaar met radijs, bleekselderij en veldsla

Nog geen beoordelingen
Pin recept Printen

Ingrediënten

4
  • 4 radijs in plakjes
  • snuf zout
  • snuf peper
  • 300 gr zalmfilet in blokjes
  • 1 citroen
  • 150 gr roomkaas naturel
  • 1 bosje bieslook
  • 8 sneetjes brood
  • 1 stengel bleekselderij
  • 40 gr veldsla

Bereidingswijze: 

  • Bestrooi de radijsjes in een kommetje met wat zout en zet 10 minuten apart.
  • Meng de zalm met het citroensap en wat peper en zet apart. 
  • Roer de roomkaas goed los. Meng de bieslook met de citroenrasp en een snuf zout door de roomkaas. 
  • Besmeer 4 boterhammen met de roomkaas. Schep de bleekselderij door de zalm en verdeel over de roomkaaslaag. Giet de radijsjes af en verdeel ze over de boterhammen. Top met een toef veldsla en leg er een tweede snee brood op. 
Miljuschka in Mexico

Miljuschka Witzenhausen is bekend als tv-kok, all round food expert bij RTL Boulevard en ze maakt culinaire reizen voor 24Kitchen. Op env-miljuschka-staging2024.kinsta.cloud neemt ze je mee in haar wereld, deelt ze de lekkerste recepten met je, geeft de beste kooktips en laat je zien dat goed en lekker eten echt niet ingewikkeld hoeft te zijn.

Website Miljuschka CTA categoroie (2)
Discodip 2025

Mijn culinaire trip

Zin in een heerlijke dag weg en culinaire trip rond de wereld? Dat kan! Op 23, 24 en 25 mei in het Amsterdamse Bos op DiscoDip.

Naast het lekkerste eten, is er ook volop entertainment en kun je workshops en masterclasses volgen van de beste, zo ook van moi.

Bestel je tickets
Play me

Receptvideo's

Wil je nog meer lekkers van me? Kook dan met me mee! Op mijn Instagram en TikTok plaats ik dagelijks beukers van receptvideo's.