Porchetta
Porchetta is afkomstig uit Italië. Het is een rollade van buikspek gevuld met heerlijk geurige kruiden. Het vlees wordt lang gekookt zodat het lekker mals en sappig is, maar met een knapperig laagje. Het lijkt misschien ingewikkeld maar deze porchetta met pistache en venkelzaad is heel gemakkelijk te maken, en eenmaal in de oven kan er nog maar weinig mis gaan. In Italië eten ze het op straat tussen een broodje, mocht je nog inspiratie zoeken voor de leftovers – als die er nog zijn dan.
Vulling
Ik koos ervoor om deze rollade te vullen met een vulling van onder andere pistachenoten en venkelzaad, maar het fijne aan dit gerecht is dat je hier heel makkelijk mee kunt variëren. Zo zou je ook kunnen kiezen voor een vulling van dadels en noten of kastanjes en paddenstoelen, zoals in dit recept.


Porchetta met pistache
Ingrediënten
- 2 kg buikspek met zwoerd
voor de vulling
- 100 g boter
- 1 grote ui fijn gesneden
- 3 tenen knoflook fijn gehakt
- 1 tl venkelzaad geplet
- 3 takjes rozemarijn naaldjes fijn gesneden
- 1 bos salie fijn gesneden
- 100 g gedroogde abrikozen fijn gehakt
- 95 g pistachenoten grof gehakt
- 150 g panko of paneermeel
- 2 el sherry
- 1 ei
Bereidingswijze:
- Leg het stuk vlees op een snijplank met de zwoerd naar boven. Kerf met een scherp mes de vetlaag in diagonale ondiepe sneden op ongeveer 1 cm van elkaar. Draai het stuk om en bestrooi met zout en peper.
- Maak de vulling. Smelt de boter in een grote pan met dikke bodem tot het lekker aan het schuimen is, voeg de ui toe en bak op middelhoog vuur tot zacht en glazig, ongeveer 6 minuten. Voeg dan de knoflook, venkelzaadjes en rozemarijn en salie toe en bak nog 2 minuten. Voeg als laatste de abrikozen, pistache, panko, ei en sherry toe en bak nog 5 minuten tot alles zacht en sappig is.
- Verdeel de vulling over het vlees en druk het plat met je handen. Rol het vlees strak op en bind het goed dicht met het keukentouw. Begin in het midden en bind dan de uiteinden af. Vul dan de rest van de ruimte met touw op.
- Leg de porchetta met de onderkant naar beneden in een braadslede, onafgedekt, en koel minstens 2 uur, liefst een nacht. Je wilt dat de huid volledig uitdroogt, zodat deze knapperig wordt wanneer je deze braadt.
- Haal het vlees zeker 1 uur van tevoren uit de koelkast om op kamertemperatuur te komen.
- Verwarm de oven voor op 220 graden.
- Druppel wat olijfolie in een braadslede en leg de rollade erin. Rooster het vlees 20 minuten, verlaag de oventemperatuur dan naar 170 graden en bak het nog 2 uur.
- Haal de porchetta uit de braadslede en laat het vlees 20 minuten rusten. Snijd het in plakken en serveer met en lekkere groente puree.
- Recepten
- Diner
- Feestdagen recepten
- Kerst hoofdgerechten
- Kerstrecepten
- Ovenschotel recepten
- Seizoensrecepten
- Vlees recepten

Miljuschka Witzenhausen is bekend als tv-kok, all round food expert bij RTL Boulevard en ze maakt culinaire reizen voor 24Kitchen. Op env-miljuschka-staging2024.kinsta.cloud neemt ze je mee in haar wereld, deelt ze de lekkerste recepten met je, geeft de beste kooktips en laat je zien dat goed en lekker eten echt niet ingewikkeld hoeft te zijn.