Feestelijk omelet: met fruit en cottage cheese

Omelet met fruit en cottage cheese

Om de omelet te maken meng je eerst 1 of 2 eieren met wat amandelmelk en wat kaneel. Wil je het nog wat zoeter maken dan zou je er voor kunnen kiezen om er ook nog een lepeltje suiker door te doen, maar dat heeft het in principe niet nodig.

Ook qua smaakmakers kun je hier heel veel mee variëren. Ik hou van kaneel maar het is ook lekker met een snufje gember of kardemom. Pas het dus gewoon aan, aan jouw voorkeuren.

Met cottage cheese

Je bakt vervolgens de omelet in een grote koekenpan mooi lichtbruin en gaar. Schuif de omelet op een bord en nu is het tijd om hem aan te kleden.

Ik doe er hier cottage cheese op. Niet iedereen is daar fan van en ik geloof dat met name de structuur van cottage cheese daar de oorzaak van is. Je kunt er natuurlijk ook een dikke yoghurt of kwark op doen. Of alleen het fruit. Dat is helemaal aan jou.

Ben je meer van de hartige omelet dan kun je natuurlijk ook eens deze Japanse omelet uitproberen. Ik maak de omelet met fruit af door er nog wat lekkere honing overheen te doen en natuurlijk lekker veel vers fruit.

Afhankelijk van het seizoen kun je daar mee variëren.

Kan ik de omelet ook hartig maken?

Dat kan uiteraard. Je kunt de omelet ook eten met hartige dingen. De cottage cheese zou daar ook goed bij passen. Je maakt dan bijvoorbeeld een omelet en versiert die met komkommer, tomaatjes en doet er een hartige saus naar smaak bij.

Omelet met fruit
Totale tijd10 minuten

Omelet met fruit en cottage cheese

Een verrassend lekker ontbijt!
4.64 van 11 stemmen
Pin recept Printen

Ingrediënten

1 portie(s)
  • 1 ei groot
  • 1 el amandelmelk
  • 1 tl kaneel
  • ½ tl olijfolie
  • 100 gr cottage cheese 1,5% vet
  • 175 gr vers fruit aardbeien, blauwe bessen, frambozen, appel, peer enzovoort

Bereidingswijze: 

  • Klop ei met melk en kaneel. Bak in een koekenpan aan 1 kant. Doe over op een bord, doe de cottage cheese erop en het verse fruit. Bestrooi eventueel met een beetje honing.

Voedingswaarde per portie

Calorieën : 289kcalKoolhydraten: 32gProteine: 18gVet: 11gVerzadigde vetten: 3gTrans Fat: 1gCholesterol: 181mgNatrium: 455mgKalium: 332mgVezels: 4gSuiker: 23gVitamine A: 914IUVitamine C: 4mgCalcium: 160mgIJzer: 2mg
Miljuschka in Mexico

Miljuschka Witzenhausen is bekend als tv-kok, all round food expert bij RTL Boulevard en ze maakt culinaire reizen voor 24Kitchen. Op env-miljuschka-staging2024.kinsta.cloud neemt ze je mee in haar wereld, deelt ze de lekkerste recepten met je, geeft de beste kooktips en laat je zien dat goed en lekker eten echt niet ingewikkeld hoeft te zijn.

Website Miljuschka CTA categoroie (2)
Discodip 2025

Mijn culinaire trip

Zin in een heerlijke dag weg en culinaire trip rond de wereld? Dat kan! Op 23, 24 en 25 mei in het Amsterdamse Bos op DiscoDip.

Naast het lekkerste eten, is er ook volop entertainment en kun je workshops en masterclasses volgen van de beste, zo ook van moi.

Bestel je tickets
Play me

Receptvideo's

Wil je nog meer lekkers van me? Kook dan met me mee! Op mijn Instagram en TikTok plaats ik dagelijks beukers van receptvideo's.