Dit spectaculaire gerecht is niet alleen geliefd in huize Witzenhausen, de curry wordt al jaren lang gemaakt in de Indiase keuken, en is vooral geliefd in Noord-India, Pakistan en Bangladesh. Er bestaan intussen dan ook talloze varianten, probeer jij die van mij uit?
Indiase Keema Curry
Dit fantastische wereldgerecht staat bekend om de rijke smaken en veelzijdigheid. Je kunt het gerecht bereiden met verschillende soorten gehakt. Zo kun je kiezen voor rundergehakt, kipgehakt, lamsgehakt en varkensgehakt. Met kruiden als knoflook, gember, curry madras-poeder en ui breng je het gehakt vervolgens op smaak. Ook lekker is wat cayennepeper, voor net wat extra pit. En als je het aan mij vraagt, maken de verse erwtjes het gerecht helemaal af. Vergeet ook zeker de tomatenpuree niet mee te bakken, anders riskeer je een zuur gezicht.

Komkommerraita
Ja, spreek dat woord maar eens uit. Het is een echte tongbreker. Maar een geluk, wel een hele lekkere. Komkommerraita is een yoghurt gerecht uit de Aziatische keuken. Je maakt het van yoghurt, verse komkommer en kruiden, zoals munt, gember en curry madras-poeder. Houd je net als ik van koriander? Dan kun je dit ook nog toevoegen. Komkommerraita is de perfecte aanvulling voor een pittige maaltijd. Door het hoge en frisse gehalte werkt het namelijk verkoelend, daarnaast zou het gerecht de gezondheid ook bevorderen: zo zou het jouw spijsvertering bevorderen en de bloeddruk verlagen.
Ben je benieuwd naar andere Aziatische gerechten? Probeer dan ook eens de curry Madras, stamppot savooiekool met crispy Indische speklapjes of curry van zoete aardappel en kikkererwten.

Keema Curry
Ingrediënten
- 1 el zonnebloemolie
- 1 kleine ui (fijngesnipperd)
- 4 cm gemberwortel (geraspt)
- 4 takjes munt (blad fijngehakt)
- 2 el curry madras-poeder
- 4 cm komkommer (geraspt)
- 100 gr volle yoghurt
- 500 gr rundergehakt
- 3 tenen knoflook (geperst)
- 4 el tomatenpuree
- 1 blokje runderbouillon (verkruimeld)
- 300 gr rijst
- snuf zout
- snuf cayennepeper
- 300 gr fijne erwtjes (vers of ontdooid en uitgelekt)
Bereidingswijze:
- Verhit de zonnebloemolie in een hapjes- of braadpan. Fruit de ui 5-10 minuten op laag vuur.
- Hierna maak je de raita. Roer een kwart van de gember, een kwart van de munt en een snuf van het curry madras-poeder met de komkommer door de volle yoghurt. Zet de raita apart.
- Roer de rest van de knoflook, gember en curry door de ui in de pan en bak 1 minuut mee. Voeg het rundergehakt toe, draai het vuur naar middelhoog en rul het gehakt in 5 minuten bruin. Bak de tomatenpuree kort mee, zodat deze zijn zurige smaak verliest.
- Voeg het verkruimelde runderbouillonblokje toe met 200 ml water. Roer goed, breng aan de kook en draai het vuur omlaag zodat de curry rustig pruttelt.
- Laat de curry garen terwijl je de rijst kookt volgens de aanwijzingen op het pak. Giet de rijst af, doe terug in de pan en laat even uitdampen. Voeg tegelijkertijd de erwtjes toe aan de curry en warm ze 3-4 minuten mee. Proef en breng indien nodig op smaak met zout en wat cayennepeper.
- Serveer de keema curry over rijst met een lepel raita erbij. Bestrooi met de rest van het muntblad

Miljuschka Witzenhausen is bekend als tv-kok, all round food expert bij RTL Boulevard en ze maakt culinaire reizen voor 24Kitchen. Op env-miljuschka-staging2024.kinsta.cloud neemt ze je mee in haar wereld, deelt ze de lekkerste recepten met je, geeft de beste kooktips en laat je zien dat goed en lekker eten echt niet ingewikkeld hoeft te zijn.