Galette
Een galette is een Franse taart waarbij de buitenste deegrand naar binnen is geplooid. In dit recept maak ik het deeg gemakkelijk zelf. Je hebt hiervoor maar vier ingrediënten nodig, namelijk: boter, bloem, water en ei. Wil je het jezelf wat makkelijker maken? Sla stap 1 dan over, en koop een rol kant-en-klaar hartig taartdeeg. Ook een zoete variant maken? Zie hier het recept voor de aardbeien galette.
Vega variant
Vandaag maak ik een vegetarische hartige galette met zoete aardappel en spinazie. Ik rol het deeg uit op de bakplaat, en bestrijk de bodem met het geitenkaasmengsel. Laat aan de buitenkant een stukje vrij; dit deel slaan we op het einde naar binnen. Vervolgens bedek ik het kaasmengsel met de groenten en strooi ik er wat geraspte kaas over. Ik sla de buitenkant naar binnen, en schuif ‘m in de oven. Serveer vlak voor het opdienen nog wat rucola erbij voor een frisse touch.

Galette met zoete aardappel en spinazie
Ingrediënten
Voor het deeg:
- 200 gram bloem
- 150 gram boter koud en in blokjes
- 1 eidooier
- 50 ml water
Voor het beleg van de galette:
- 1 sjalotje in halve ringetjes
- 300 gram zoete aardappel geschild en in plakjes
- 200 gram spinazie
- 150 gram jonge zachte geitenkaas
- 2 el crème fraîche
- 5 takjes tijm gerist
- 50 gram geraspte kaas
- 1 el appelciderazijn
- olie
- peper en zout
- 20 gram rucola als garnering
Bereidingswijze:
- Maak het deeg door bloem te mengen met eidooier, snufje zout en de koude blokjes boter. Kneed door elkaar tot er grote kruimels ontstaan. Voeg het water toe en kneed door tot een soepel deeg. Wikkel in plastic folie en laat een uurtje rusten in de koelkast.
- Tip: liever sneller klaar zijn? Sla dan de vorige stap over en gebruik 1 rol kant-en-klaar deeg voor hartige taart.
- Verhit een beetje olie in een pan en bak de sjalot op laag vuur. Voeg de plakjes zoete aardappel toe, draai het vuur iets hoger en bak de plakjes bruin. Roer de spinazie en tijm erdoor en voeg een eetlepel appelciderazijn toe. Smoor de spinazie, eventueel met een deksel erop. Laat de spinazie slinken en breng op smaak met peper en zout.
- Roer de geitenkaas los met crème fraîche en breng op smaak met peper en zout.
- Verwarm de oven op 190°C. Rol het deeg uit tot een ronde plak met een diameter van ongeveer 30 cm en leg op een bakplaat met bakpapier.
- Verdeel het geitenkaasmengsel over de bodem, laat 2 cm van de rand vrij en leg de groenten er op. Strooi de geraspte kaas er over, plooi de randen van het deeg naar binnen en bak 25 minuten in de oven. Serveer met de rucola er op.

Miljuschka Witzenhausen is bekend als tv-kok, all round food expert bij RTL Boulevard en ze maakt culinaire reizen voor 24Kitchen. Op env-miljuschka-staging2024.kinsta.cloud neemt ze je mee in haar wereld, deelt ze de lekkerste recepten met je, geeft de beste kooktips en laat je zien dat goed en lekker eten echt niet ingewikkeld hoeft te zijn.