Eenpansgerecht romige gnocchi met spinazie en champignons

Alles over gnocchi 

Gnocchi is een typisch Italiaans gerecht. Het is een pastasoort, maar dan net even anders. Het grote verschil met ‘gewone pasta’? Dat wordt gemaakt van bloem, water en ei. Gnocchi wordt gemaakt van aardappelen en bloem. Dit zorgt voor een lekkere en luchtige structuur. Gnocchi komt trouwens van het woord nocca, wat knokkel betekent en wat weer verwijst naar de ovale vorm van deze Italiaanse lekkernij.  

In dit recept gebruik ik de kant-en-klare variant van gnocchi, maar je kunt deze deegbolletjes ook zelf maken. Het maken van gnocchi is een heel proces op zich. Het begint met het koken van de aardappelen. Vervolgens stamp je ze fijn en meng je het met de bloem. Het deegmengsel geef je vorm door vervolgens kleine ovale balletjes te kneden. Zelf eens gnocchi maken? Probeer dan deze gnocchi met ossenstaart. 

De zelfgemaakte of kant-en-klare gnocchi kun je koken, bakken of allebei. Vandaag bak ik de gnocchi. Hierdoor blijft de gnocchi zacht vanbinnen en krijgt de buitenkant een lichtbruin laagje.  

Dol op eenpansgerechten 

Na een drukke doordeweekse dag heb ik niet altijd zin om alle toeters en bellen uit de kast te trekken. En de afwas die daarbij komt kijken ga ik al helemaal het liefst zo snel mogelijk uit de weg. Daarom ben ik ook zo gek op eenpanstoppers. Bijvoorbeeld deze romige pasta met kip en Parmezaanse kaas of deze Thaise curry met kikkererwten (vegetarisch) 

Maar vandaag dus deze eenpansgerecht romige gnocchi met spinazie en champignons. Lekker én ready in 20 minuten. Hieronder lees je hoe ik dit eenvoudige eenpansgerecht stap voor stap maak.

 

 

Gnocchi spinazie champignons
Totale tijd20 minuten

Gnocchi met spinazie en champignons

4.03 van 139 stemmen
Pin recept Printen

Ingrediënten

4 personen
  • 230 gr champignons   
  • 500 gr gnocchi 
  • 120 ml kippenbouillon 
  • 250 ml slagroom
  • 2 teentjes knoflook
  • 0,5 tl Italiaanse kruiden 
  • 0,5 tl paprikapoeder gerookt
  • 200 gr spinazie
  • zout en peper
  • chili flakes naar smaak

Bereidingswijze: 

  • Verhit 1 eetlepel olijfolie in een grote koekenpan met een hoge en zware bodem. Bak de in plakjes gesneden champignons (bestrooid met zout en peper) ongeveer 1 à 2 minuten op hoog vuur, tot ze lichtbruin en zacht zijn. Schep de helft van de gebakken champignons uit de pan op een bord.  
  • Haal de helft van de gebakken champignons uit de pan. Deze bewaar je voor de garnering. Voeg aan de andere helft de ongekookte gnocchi, kippenbouillon, zware room, fijngehakte knoflook, Italiaanse kruiden, gerookte paprikapoeder en ¼ theelepel zout toe.  
  • Breng aan de kook op middelhoog vuur en roer alles goed door elkaar. Dek af met een deksel en laat de gnocchi ongeveer 5 minuten koken op middelhoog vuur terwijl de saus kookt.  
  • Voeg de verse spinazie toe en laat op middelhoog vuur, al roerende, de spinazie slinken. Liever een wat dikkere saus? Kook het geheel dan wat langer door.
  • Voeg naar smaak meer zout, versgemalen grove zwarte peper, rode pepervlokken en gerookte paprikapoeder toe.
  • Garneer met de resterende helft van de gekookte champignons. 
Miljuschka in Mexico

Miljuschka Witzenhausen is bekend als tv-kok, all round food expert bij RTL Boulevard en ze maakt culinaire reizen voor 24Kitchen. Op env-miljuschka-staging2024.kinsta.cloud neemt ze je mee in haar wereld, deelt ze de lekkerste recepten met je, geeft de beste kooktips en laat je zien dat goed en lekker eten echt niet ingewikkeld hoeft te zijn.

Website Miljuschka CTA categoroie (2)
Discodip 2025

Mijn culinaire trip

Zin in een heerlijke dag weg en culinaire trip rond de wereld? Dat kan! Op 23, 24 en 25 mei in het Amsterdamse Bos op DiscoDip.

Naast het lekkerste eten, is er ook volop entertainment en kun je workshops en masterclasses volgen van de beste, zo ook van moi.

Bestel je tickets
Play me

Receptvideo's

Wil je nog meer lekkers van me? Kook dan met me mee! Op mijn Instagram en TikTok plaats ik dagelijks beukers van receptvideo's.