Salade met cimi di rapa en burrata

Niet iedereen kent cimi di rapa, maar deze Italiaanse groente lijkt een beetje op een kruising tussen raapsteel en broccoli. Het wordt ook wel rapini of broccoletti genoemd. De Italiaanse raapsteel. Eigenlijk heel eenvoudig te bereiden met wat olijfolie en peper en zout maar in deze salade is het helemaal een topper. Heerlijk met het romige van de burrata en het knapperige van de tomaatjes.

Bereidingswijze salade met cimi di rapa en burrata

Salade met cimi di rapa en burrata
Totale tijd15 minuten

Salade met cimi di rapa en burrata

Nog geen beoordelingen
Pin recept Printen

Ingrediënten

2 portie(s)

Ingredienten

  • 500 gr cimi di rapa
  • 1 bol burrata
  • 200 gr kerstomaatjes
  • 1-2 bloedsinaasappels
  • Peper en zout
  • Dressing
  • 2 el sap van de bloedsinaasappel
  • 1 el olijfolie
  • Peper en zout

Bereidingswijze: 

Instructies

  • Deze salade is heel eenvoudig te maken. Het enige wat je even moet doen is het blancheren van de cimi di rapa. Snij de groente wat kleiner en te dikke stelen haal je weg. Blancheer de groente even kort in een pannetje met kokend water, laat uitlekken en verwerk verder in deze salade.
  • De kerstomaatjes snij je in de helft of door vieren als ze wat groter zijn. De bloedsinaasappel schil je zo dik dat je het wit van de buitenkant helemaal weghaalt. Snij nu met een scherp mes de partjes er tussenuit. Vang het vocht van de sinaasappel op.
  • Leg de burrata in het midden van een kom of schaal en rangschik hier de cimi di rapa, de tomaatjes en de stukken bloedsinaasappel omheen.
  • Maak een dressing door het sap van de sinaasappel te mengen met 1 of 2 eetlepels olijfolie. Breng op smaak met peper en zout en schenk dit over de salade. Maak het af door een beetje olijfolie over de burrata te drizzelen en eet meteen.
Miljuschka in Mexico

Miljuschka Witzenhausen is bekend als tv-kok, all round food expert bij RTL Boulevard en ze maakt culinaire reizen voor 24Kitchen. Op env-miljuschka-staging2024.kinsta.cloud neemt ze je mee in haar wereld, deelt ze de lekkerste recepten met je, geeft de beste kooktips en laat je zien dat goed en lekker eten echt niet ingewikkeld hoeft te zijn.

Website Miljuschka CTA categoroie (2)
Discodip 2025

Mijn culinaire trip

Zin in een heerlijke dag weg en culinaire trip rond de wereld? Dat kan! Op 23, 24 en 25 mei in het Amsterdamse Bos op DiscoDip.

Naast het lekkerste eten, is er ook volop entertainment en kun je workshops en masterclasses volgen van de beste, zo ook van moi.

Bestel je tickets
Play me

Receptvideo's

Wil je nog meer lekkers van me? Kook dan met me mee! Op mijn Instagram en TikTok plaats ik dagelijks beukers van receptvideo's.