New York cheesecake recept
Tijd
Recept New York Cheesecake: bereidingswijze
Mijn grootste guilty pleasure is cheesecake. Ik was dan ook intens gelukkig toen ik bij de foodtruck van Celia Jacobs in Austin uit 45 soorten kon kiezen. De cheesecakes bij Celia worden gemaakt naar oma’s recept. En in de traditie van oma, staat er altijd een bak met water onderin de oven om ervoor te zorgen dat de bovenkant lekker veerkrachtig blijft door de stoom.
Ik probeerde onder -heeeel veeeeel- andere de New York Cheesecake. Voor de New York Cheesecake gebruikten de dames Celia geen bloem of maïzena om het roomkaasmengselte binden. Hierdoor werd de cheesecake wat minder zwaar. En dat inspireerde mij tot deze luchtige(r) versie van de New York cheescake.

New York cheesecake recept
Benodigdheden
- Ovenschaal met water
- 2 springvormen ∅ 10 cm
- bakpapier
Ingrediënten
Ingrediënten
- 75 g volkorenbiscuits
- 40 g ongezouten boter
- 30 g amandelmeel
- 1 limoen
- 300 g roomkaas op kamertemperatuur
- 100 g kristalsuiker
- 2 eieren
- 25 ml slagroom
- 1 el zure room
- 1 tl vanille-extract
- 1 doosje ca. 150 g verse frambozen
- 100 g witte chocolade
Instructies
Instructies
- Verwarm de oven voor op 170 °C en zet onderin de oven een ovenschaal gevuld met water. Bekleed de twee springvormen met bakpapier.Maal de volkorenbiscuits fijn (in een keukenmachine of hakmolen) en smelt de boter (au bain marie of op lage temperatuur in de magnetron).
- Meng de gemalen biscuits met het amandelmeel en de gesmolten boter. Doe dit mengsel in de met bakpapier beklede springvormen en druk goed aan.
- Rasp de limoen. Je hebt de helft van de rasp nodig voor de vulling, de andere helft voor de garnering. Pers één helft van de limoen uit, dit sap gaat ook in de vulling.
- Roer de roomkaas glad met een spatel en meng de kristalsuiker door de gladde roomkaas. Klop met de hand (met een garde) de eieren, slagroom, zure room, limoensap, limoenrasp en vanille-extract door de roomkaas. Stort dit mengsel op de koekbodem.
- Bak de cheesecake 50 tot 55 minuten op 170 °C in de oven (laat de ovenschaal met water onderin de oven staan).
- Laat de taart vervolgens op het aanrecht afkoelen en zet deze daarna minstens 3 uur in de koelkast.
- Rasp de witte chocolade. Los de taart uit de vorm en garneer met de geraspte chocolade, verse frambozen en (de overgebleven) limoenrasp.
Disclaimer
De aangegeven voedingswaarde is gebaseerd op standaard tabellen en daarmee een geschat totaal. Aan de gegevens in de voedingswaarde tabel kunnen geen rechten ontleend worden.