Met een rijstbowl zit je altijd goed. Je kunt ze helemaal aanpassen aan jouw smaak, en aan die van iedereen aan tafel. Maar geloof me: deze met pittige kip, limoen en tomatensalsa wil je niet missen.
De lekkerste rijst voor een rijstbowl
Binnen een half uurtje op tafel, vol smaak en lekker pittig, deze rijstbowl heeft het allemaal. De basis? Rijst natuurlijk. Kies hier de rijstsoort die jij het lekkerst vindt. Ik hou zelf van jasmijnrijst – vergelijkbaar met de beter verkrijgbare pandanrijst – maar zilvervliesrijst of zelf sushirijst zou ook goed kunnen. Het voordeel van zilvervliesrijst is dat het een volkoren rijstsoort is. Daardoor krijg je meer vezels binnen én voel je je langer verzadigd dan wanneer je witte rijst. Voor dit gerecht maakt het niet uit welke soort je kiest, dus ga vooral voor jouw favoriet. Liever even wat lichters? Je kunt rijst ook vervangen door een groenterijst, zoals in dit recept voor een bowl met bloemkoolrijst en gerookte zalm.
Top-toppings
Op die rijst-basis horen natuurlijk toppings! In dit recept is dat een combinatie van pittige kip, romige avocado en een frisse tomatensalsa. Je begint met het maken van de salsa, zodat die smaken alvast lekker op elkaar kunnen inwerken. Dan bak je de kip, snijd je de avo en schep je alles een beetje gezellig in kommen. Dinner is served! Liever vega? Je zou voor dit gerecht ook heel goed vega-kip kunnen gebruiken, blokjes gemarineerde en gebakken tofu, of tempeh.

Limoen-rijstbowl met pittige kipreepjes en tomatensalsa
Ingrediënten
- 1 sjalotje heel fijngesnipperd
- 3 el milde olijfolie
- 1 el witte wijnazijn
- sap en rasp van 2 limoenen
- 1/2 bosje koriander blad fijngehakt
- 1 teentje knoflook geperst
- 400 g rijpe tomaten in heel kleine blokjes
- 300 g rijst
- 2 tl paprikapoeder
- 1 tl cayennepeper
- 1/2 tl oregano
- zout en zwarte peper
- 500 g kipreepjes
- 1 avocado
- 1 limoen in partjes
- 4 takjes peterselie grof gehakt
Bereidingswijze:
- Mix de sjalot, 2 eetlepels olijfolie, de witte wijnazijn, het sap van 1 limoen, de helft van de koriander en de knoflook door de tomatenblokjes. Zet de salsa apart.
- Kook de rijst volgens de aanwijzingen op de verpakking. Giet af en laat, met het deksel op de pan, uitdampen.
- Meng de paprika, cayennepeper en oregano met 1/2 tl zout. Schep de kipreepjes door het specerijenmengsel.
- Meng de limoenrasp, het restant van het limoensap en de overige koriander door de rijst en breng op smaak met zout en peper.
- Verhit de rest van de olijfolie in een koekenpan en bak hierin de kipreepjes in 5 minuten, op middelhoog vuur gaar.
- Snijd de avocado in reepjes of een mooi vormpje.
- Serveer de rijst in kommen. Verdeel de pittige kipreepjes, avocado, de salsa en peterselie over de rijst en serveer met de partjes limoen ernaast.

Miljuschka Witzenhausen is bekend als tv-kok, all round food expert bij RTL Boulevard en ze maakt culinaire reizen voor 24Kitchen. Op env-miljuschka-staging2024.kinsta.cloud neemt ze je mee in haar wereld, deelt ze de lekkerste recepten met je, geeft de beste kooktips en laat je zien dat goed en lekker eten echt niet ingewikkeld hoeft te zijn.