Mijn favorieten lentegroen

Mijn wekelijkse favorieten! Letterlijk één van mijn favoriete artikelen. Van culinair nieuws tot net verschenen kookboeken, van must-visit restaurants tot handige keuken-, woon- en tuin tools die ik heb ontdekt. Deze week gaan we het hebben over mijn favoriete groene items. Het mooie weer komt er namelijk aan en dat betekent dat de eerste plantjes uit de grond poppen in mijn moestuin. Blijer kun je mij niet krijgen. Dus daarom een ode aan de kleur van het voorjaar: groen.

Lente betekent groene asperges

Ik begin met een ware klassieker: de groene asperge. Want lente betekent voor mij asperges of het nu witte of groene zijn ik ben er dol op! En geloof me, dit is geen gewone groente. Dit is de queen of spring herself. Ik heb een heerlijk recept voor groene asperges uit de oven of groene aspergesoepSimpel, maar oh zo lekker.

Urban jungle

Eerst even dit: planten in huis zijn hot! Ze fleuren niet alleen je interieur op, maar zorgen ook nog eens voor schone lucht. Win-win, toch? Deze groene must-haves mogen niet ontbreken:

    • De Monstera Deliciosa: Met z’n grote, grillige bladeren is ‘ie een echte eyecatcher. Perfect voor in dat lege hoekje!
    • De Pannenkoekenplant (ja, de perfecte plant voor elke foodie): Hangt lekker casual naar beneden en geeft je urban jungle een laid-back vibe.
    • De Olifantsoor: Lekker stoer en makkelijk in onderhoud. Ideaal voor als je geen groene vingers hebt, maar wel die jungle sfeer wilt.

plant parent

Tijd voor de accessoires! Hang loose met hangende plantenbakken, perfect voor planten die graag naar beneden chillen zoals de Pannenkoekenplant. Of ga voor de tijdloze look met terracotta pots in allerlei shapes and sizes. Voeg een bohemian twist toe met manden van bamboe, rotan of zeegras – super leuk voor kleine vetplantjes of hippe kruiden. Of geef je urban jungle een modern edge met strakke metalen bakken. Mix and match voor een eigen signature style, girl!

Groene gadgets

Oké, genoeg over planten. Tijd voor wat handige tools in de hipste kleur van het moment: groen!

Stel je voor: geen gedoe meer met het pureren van soepen en smoothies. Met de Groene Staafmixer van Silvercrest wordt dit een piece of cake. Dit powerhouse, uitgevoerd in de hippe kleur groen, is een game-changer in elke keuken. Of je nu een fluweelzachte soep wilt maken of een energieboost nodig hebt met een smoothie, deze staafmixer regelt het in no time. Dankzij het compacte design en de indrukwekkende performance is dit een gadget die je niet mag missen.

Koken wordt een ware party met het Groene Keukenschort van Tiseco. Dit trendy schort is niet alleen super functioneel en beschermt je tegen spetters en vlekken, maar maakt ook een fashion statement in de keuken. Het katoen en de zachte groene kleur geven je look dat extra beetje dynamiek. Of je nu een ervaren chef bent of gewoon graag experimenteert achter de pannen, met dit schort wordt elke kooksessie een feestje.

Relaxen in je tuin of op je balkon wordt pure verwennerij met deze groene lounge tuinstoel. Dit slimme meubelstuk combineert comfort en functionaliteit doordat ze stapelbaar zijn. Zo neemt de stoel minimale ruimte in beslag als je ‘m even niet nodig hebt, perfect voor kleinere buitenruimtes. Of je nu lekker een boek wilt lezen, wilt genieten van de zon of gewoon even wilt ontspannen na een drukke dag, deze tuinstoel is jouw go-to plek om helemaal tot rust te komen.

Groene recepten: gezond, lekker en kleurrijk!

De allerlekkerste Guacamole

Heerlijke romige guacamole

Groener dan groen guacamole. Deze romige, smeuïge dip is niet alleen lekker, maar zit ook nog eens vol goede vetten. En het beste? Het is easy peasy om te maken!

Pistache en witte chocolade cheesecake

Witte chocolade en pistache cheesecake miljuschka

Next up: cheesecake, maar dan net even anders. Deze variant met pistache en witte chocolade is zó lekker. Romig, rijk en vol smaak. Perfect voor alle sweet tooth’s out there!

Gevulde courgette met doperwtenpuree en couscous

Gevulde courgette miljuschka

Als klap op de vuurpijl: een gerecht om je vingers bij af te likken. Gevulde courgette met een heerlijke doperwtenpuree en couscous. Een gevulde courgette, klinkt misschien wat saai, maar dat is deze echt niet. 

Miljuschka discodip culinair festival amsterdam
Discodip 2025

Mijn culinaire trip

Zin in een heerlijke dag weg en culinaire trip rond de wereld? Dat kan! Op 23, 24 en 25 mei in het Amsterdamse Bos op DiscoDip.

Naast het lekkerste eten, is er ook volop entertainment en kun je workshops en masterclasses volgen van de beste, zo ook van moi.

Bestel je tickets
Play me

Receptvideo's

Wil je nog meer lekkers van me? Kook dan met me mee! Op mijn Instagram en TikTok plaats ik dagelijks beukers van receptvideo's.