Geroosterde peer met kokosyoghurt en mango

Geroosterde peer

Dit is met stip wellicht het meest eenvoudige dessert dat je maar kunt bedenken. En het mooie is, je kunt het ook als ontbijt gebruiken! De geroosterde peer is echt heel erg lekker en makkelijk om te maken.

Ik gebruik hier kokosyoghurt in plaats van gewone yoghurt omdat er veel gevraagd wordt naar lactosevrije recepten. Nu is de kokosyoghurt natuurlijk een optie. Wil je wat anders erop doen dan kan dat zeker ook.

Maken van de peer

Om dit eenvoudige dessert te maken heb je allereerst natuurlijk een lekkere peer nodig. Conference peer of vergelijkbaar is prima om te gebruiken. Let wel op dat je peer niet al te zacht is want dan wordt het een rommeltje op de grillplaat of in de koekenpan. Het is niet onmogelijk maar werkt wat minder prettig.

Aan de andere kant wil je hem natuurlijk ook niet kneiterhard hebben. Dus iets ertussen in, is het meest ideaal.

Ik wrijf de peer even in met wat olijfolie en gril het dan in de pan tot je mooie bruine grilstrepen krijgt of tot het iets bruin kleurt in de koekenpan.

Leg vervolgens de geroosterde peer op een mooi bordje en schep de kokosyoghurt erop, de mangoblokjes en de gehakte walnoten.

Ik lust geen kokosyoghurt. Wat kan ik gebruiken?

Zoals ik al zei is dit dessert/ontbijt echt heel flexibel. Wil je liever gewone yoghurt gebruiken? Dan kan dat natuurlijk. Eet je het als dessert dan kun je het nog decadenter maken en er slagroom bij serveren. Ook lekker! De geroosterde peer doet het goed met bijna alles.

Ik ben allergisch voor walnoten. Wat nu?

Dat is natuurlijk vervelend maar je kunt de walnoten gerust weglaten. Of vervangen voor een andere noot of iets anders knapperigs naar keus. Ben je allergisch voor alle noten? Verkruimel er dan een krokant koekje overheen bijvoorbeeld.

Of zoek in de dessert categorie naar een ander dessert naar keus.

geroosterde peer met kokosyoghurt
Totale tijd15 minuten

Geroosterde peer met kokosyoghurt

4.86 van 7 stemmen
Pin recept Printen

Ingrediënten

2 personen
  • 2 mooie rijpe peren niet te zacht
  • 1 tl olijfolie
  • 150 gr kokosyoghurt
  • 1 mango in blokjes
  • 50 gr walnoten gehakt
  • 2 el honing

Bereidingswijze: 

  • Verhit een grillpan of een koekenpan op medium tot hoog vuur.
  • Snij de peren doormidden en verwijder het klokhuis met een lepel.
  • Wrijf de peerhelften in met de olijfolie en gril ze in de pan tot ze mooie bruine grilstrepen krijgen of beginnen te karameliseren.
  • Schep wat van de kokosyoghurt in het midden van de peer. Versier met de mangoblokjes en de walnoten en drizzle de honing er overheen.

Voedingswaarde per portie

Calorieën : 658kcalKoolhydraten: 68gProteine: 8gVet: 45gVerzadigde vetten: 25gNatrium: 7mgKalium: 745mgVezels: 11gSuiker: 49gVitamine A: 1169IUVitamine C: 48mgCalcium: 61mgIJzer: 3mg
Miljuschka in Mexico

Miljuschka Witzenhausen is bekend als tv-kok, all round food expert bij RTL Boulevard en ze maakt culinaire reizen voor 24Kitchen. Op env-miljuschka-staging2024.kinsta.cloud neemt ze je mee in haar wereld, deelt ze de lekkerste recepten met je, geeft de beste kooktips en laat je zien dat goed en lekker eten echt niet ingewikkeld hoeft te zijn.

Website Miljuschka CTA categoroie (2)
Discodip 2025

Mijn culinaire trip

Zin in een heerlijke dag weg en culinaire trip rond de wereld? Dat kan! Op 23, 24 en 25 mei in het Amsterdamse Bos op DiscoDip.

Naast het lekkerste eten, is er ook volop entertainment en kun je workshops en masterclasses volgen van de beste, zo ook van moi.

Bestel je tickets
Play me

Receptvideo's

Wil je nog meer lekkers van me? Kook dan met me mee! Op mijn Instagram en TikTok plaats ik dagelijks beukers van receptvideo's.