Geglaceerde worteltjes met honing

Geglaceerde worteltjes met pijnboompitjes

Om de worteltjes te maken kun je ze meteen in de pan doen en dit stoven of je kunt ze eerst even grilstreepjes geven in de grilpan. Dat is volledig optioneel en een stap die vooral visueel wat toevoegt en een beetje een grilsmaak geeft maar dit is zeker geen must.

Je smelt eerst de boter in een ruime koekenpan. Hierin rol je de worteltjes goed om zodat ze allemaal bedekt zijn met een laagje boter. Voeg nu het vocht toe en de honing en doe de deksel op de pan om de geglaceerde worteltjes goed te laten garen.

Serveer de geglaceerde worteltjes eventueel met nog wat honing, verse peterselie en pijnboompitjes!

geroosterde worteltjes
Totale tijd20 minuten

Geglaceerde worteltjes met honing

4.40 van 144 stemmen
Pin recept Printen

Ingrediënten

2 portie(s)
  • 500 gr baby worteltjes of bospeen niet te dik
  • 100 ml groentebouillon
  • 2 el honing
  • 2 el pijnboompitjes
  • 50 gr boter
  • verse peterselie om te serveren

Bereidingswijze: 

  • Maak de wortels schoon en snij dikke exemplaren in de lengte doormidden.
  • Verhit een grote koekenpan en smelt hierin de boter. Voeg de worteltjes toe aan de pan en rol deze goed door de boter heen. Voeg nu de bouillon toe en de honing en doe een deksel op de pan.
  • Laat dit voor ongeveer 10 minuutjes rustig garen.
  • Serveer de worteltjes met verse peterselie en geroosterde pijnboompitjes

Voedingswaarde per portie

Calorieën : 400kcalKoolhydraten: 40gProteine: 3gVet: 27gVerzadigde vetten: 13gTrans Fat: 1gCholesterol: 54mgNatrium: 575mgKalium: 669mgVezels: 8gSuiker: 30gVitamine A: 35209IUVitamine C: 7mgCalcium: 89mgIJzer: 3mg
Miljuschka in Mexico

Miljuschka Witzenhausen is bekend als tv-kok, all round food expert bij RTL Boulevard en ze maakt culinaire reizen voor 24Kitchen. Op env-miljuschka-staging2024.kinsta.cloud neemt ze je mee in haar wereld, deelt ze de lekkerste recepten met je, geeft de beste kooktips en laat je zien dat goed en lekker eten echt niet ingewikkeld hoeft te zijn.

Website Miljuschka CTA categoroie (2)
Discodip 2025

Mijn culinaire trip

Zin in een heerlijke dag weg en culinaire trip rond de wereld? Dat kan! Op 23, 24 en 25 mei in het Amsterdamse Bos op DiscoDip.

Naast het lekkerste eten, is er ook volop entertainment en kun je workshops en masterclasses volgen van de beste, zo ook van moi.

Bestel je tickets
Play me

Receptvideo's

Wil je nog meer lekkers van me? Kook dan met me mee! Op mijn Instagram en TikTok plaats ik dagelijks beukers van receptvideo's.