De ultieme kerst borrelplank

De ultieme kerst borrelplank

De ultieme kerst borrelplank zit wat mij betreft vol met heerlijke hapjes die niet alleen lekker zijn, maar er ook nog eens mooi uitzien. Deze kerst borrelplank voldoet wat mij betreft aan allebei. Zo beleg ik die van mij met brie, Chaumes, blauwaderkaas, salami, prosciutto, nootjes, druiven en rode besjes. Ik vul het aan met stokbrood, notenbrood en lekkere toastjes.

Ik maak er een feestje van door zelf kerststerren en vuurpijlen te maken. Vul de borrelplank vooral aan met wat jij lekker vindt. Zie je er iets bij wat je niet lust, vervang het dan gerust. 

Kerst borrelplank miljuschka

Kerststerren van bladerdeeg

De kerststerren uit dit recept maak je van bladerdeeg gevuld met brie, bacon en cranberrysaus. Met een koekjes uitsteker steek je een aantal sterren uit het bladerdeeg. Ieder deegje beleg je met de ingrediënten of wat je lekker vindt. Zorg voor genoeg ruimte aan de zijkanten, zodat je er een tweede ster bovenop kunt leggen. Smeer iedere ster in met een opgeklopt eitje, zodat het deeg straks mooi goudbruin wordt. Nog even wat sesamzaadjes er overheen en dan kunnen de sterren de oven in!

Vuurpijlen

Het tweede speciale snackje op deze kerst borrelplank zijn vuurpijlen gemaakt van olijfjes, mozzarella, tomaatjes, komkommer en salami. Deze ingrediënten prik je één voor één op een satéprikker. Heel easy!

Zoete kerst snacks

Na zo’n hartige kerstborrelplank heb ik altijd zin in iets zoets. Herkenbaar? Dan heb ik nog een aantal heerlijke zoete kerst snacks voor je. Probeer eens deze cranberry ricotta scones, een heerlijk zoet bakrecept dat er ook nog eens fantastisch uit ziet. En met deze Oreo pops verras je echt iedereen.

Kerst borrelplank miljuschka
Totale tijd40 minuten

De ultieme kerst borrelplank

4.50 van 6 stemmen
Pin recept Printen

Ingrediënten

4 personen

Kerststerren

  • 45 gr brie
  • 4 plakjes bacon
  • 2 rollen bladerdeeg
  • 4 el cranberrysaus
  • 2 el sesamzaadjes
  • 1 ei

Vuurpijlen

  • 12 groene olijven zonder pit
  • 12 zwarte olijven zonder pit
  • 150 gr mini mozarella bolletjes
  • 12 snoep tomaatjes
  • 2 snoep komkommers
  • 150 gr salami plakjes 24 plakjes

Verder op de plank

  • 1 stukje brie
  • 1 stukje Chaumes kaas
  • 1 stukje blauwader kaasje
  • 80 gr salami in roosjes gevouwen 
  • 90 gr prosciutto di Parma
  • 2 handjes notenmix
  • 250 gr rode druiven
  • 60 gr rode besjes
  • stokbrood
  • notenbrood
  • toastjes

Bereidingswijze: 

Kerststerren

  • Verwarm de oven voor op 200ºC (elektrisch), 180º Celsius (hetelucht).
  • Snijd de brie in 16 kleine stukjes. Hak de bacon in dunne reepjes.
  • Steek met een koeksteker 32 sterren uit het bladerdeeg. Leg 16 sterren op de bakplaat. Leg op elke ster een stukje brie, 1/4 tl cranberrysaus en wat bacon reepjes. Druk de tweede ster er op, druk zo goed mogelijk de randjes aan.
  • Klop het ei los en bestrijk de sterren er mee. Bestrooi met de sesamzaadjes.
  • Zet de sterren in de voor verwarmde oven en bak ze in 20 minuten goudbruin en knapperig.

Vuurpijlen

  • Snijd de komkommers in 12 stukjes
  • Steek een olijf aan de prikker, stukje komkommer, opgevouwen plakje salami, daarna een tomaatje, een mozzarella bolletje, nog een opgevouwen plakje salami en sluit af met een zwarte olijf. Maak zo alle vuurpijlen. 
  • Maak de borrelplank mooi op met de vuurpijlen, kerststerren en overige ingrediënten voor op de plank.

Tip!

  • Je kunt de kerststerren vullen met allerlei soorten kaas, denk aan blauwader kaas of geraspte kaas. Een beetje pesto of tomatentapenade is er ook lekker in.
    Voor de vuurpijlen: je kunt ook blokjes kaas er aan rijgen, zongedroogde tomaat, artisjokken uit een pot, stukjes paprika, etc.
Miljuschka in Mexico

Miljuschka Witzenhausen is bekend als tv-kok, all round food expert bij RTL Boulevard en ze maakt culinaire reizen voor 24Kitchen. Op env-miljuschka-staging2024.kinsta.cloud neemt ze je mee in haar wereld, deelt ze de lekkerste recepten met je, geeft de beste kooktips en laat je zien dat goed en lekker eten echt niet ingewikkeld hoeft te zijn.

Website Miljuschka CTA categoroie (2)
Discodip 2025

Mijn culinaire trip

Zin in een heerlijke dag weg en culinaire trip rond de wereld? Dat kan! Op 23, 24 en 25 mei in het Amsterdamse Bos op DiscoDip.

Naast het lekkerste eten, is er ook volop entertainment en kun je workshops en masterclasses volgen van de beste, zo ook van moi.

Bestel je tickets
Play me

Receptvideo's

Wil je nog meer lekkers van me? Kook dan met me mee! Op mijn Instagram en TikTok plaats ik dagelijks beukers van receptvideo's.

4.50 from 6 votes (5 ratings without comment)