Glühwein is niet alleen makkelijk te maken, maar ook een geweldige manier om indruk te maken op vrienden en familie. En eerlijk? Zelfgemaakte glühwein is gewoon veel lekkerder dan die kant-en-klare versies uit de winkel. Dus trek je pan uit de kast, haal die fles rode wijn open en laten we de magie beginnen.
De basis: rode wijn en een vleugje liefde
De kern van een goede glühwein begint bij de rode wijn. Kies een soepele wijn die niet te zwaar is, maar wel lekker fruitig. Denk bijvoorbeeld aan een Merlot of een Spaanse Tempranillo. Maar onthoud: geen wijn is te goed voor glühwein. Door de kruiden en honing wordt het toch een feestje voor de smaak! Voeg daar suiker en honing aan toe, en je hebt de perfecte balans tussen zoet en kruidig.
Citrus voor dat frisse accent
De bio-sinaasappels en citroenen zijn hier echt de sterren. Door de schil mee te verwarmen in de wijn krijg je die frisse, aromatische kick die glühwein zo lekker maakt. En eerlijk: hoe mooi zien die schijfjes eruit in je pan? Tipje: boen ze goed schoon voordat je ze gebruikt. Niemand wil glühwein met een bijsmaakje van schoonmaakmiddel.
Het geheime ingrediënt
Kaneelstokjes, kruidnagels en steranijs zijn de drie musketiers van de glühwein-wereld. Ze zorgen samen voor die warme, winterse smaak die iedereen herkent. Het geheim? Laat ze langzaam trekken, maar niet té lang. Kruidnagels kunnen wat bitter worden als ze te lang in de wijn blijven. En steranijs? Die geeft die subtiele dropachtige touch waar je gasten het nog weken over zullen hebben.
Maak het mooi!
Bij glühwein draait het niet alleen om smaak, maar ook om presentatie. Die takjes rozemarijn en extra kaneelstokjes maken echt het verschil. Ze zien er niet alleen prachtig uit, maar zorgen ook voor een extra laagje geur en smaak. Het is alsof je een mini-kerstboom in je glas hebt!

Glühwein
Benodigdheden
- 1 pan
Ingrediënten
- 3 stuks sinaasappels biologisch
- 2 stuks citroenen biologisch
- 750 ml rode wijn
- 120 gr suiker
- 4 el honing
- 3 stuks kaneelstokjes + extra ter garnering
- 4 stuks kruidnagels
- 2 stuks steranijs
- 4 takjes rozemarijn ter garnering
Bereidingswijze:
- Boen de sinaasappel en citroen goed schoon en snijd ze in schijfjes. Schenk de rode wijn in een grote pan en voeg de suiker en honing toe. Verwarm op laag vuur, zonder te laten koken tot de suiker is opgelost.
- Voeg de schijfjes van 2 sinaasappels en 1 citroen toe, samen met de kaneelstokjes, kruidnagels en steranijs. Laat de glühwein 20 minuten trekken op laag vuur, zodat alle smaken goed kunnen mengen.
- Haal de kruidnagels, steranijs en kaneelstokjes en schijfjes sinaasappel en citroen uit de glühwein. Verdeel daarna over de glazen. En garneer met de verse schijfjes sinaasappel en citroen. Steek eventueel in elk glas een kaneelstokje en een takje rozemarijn.
Tip!

Miljuschka Witzenhausen is bekend als tv-kok, all round food expert bij RTL Boulevard en ze maakt culinaire reizen voor 24Kitchen. Op miljuschka.nl neemt ze je mee in haar wereld, deelt ze de lekkerste recepten met je, geeft de beste kooktips en laat je zien dat goed en lekker eten echt niet ingewikkeld hoeft te zijn.