Deze Halloween kaasballetjes ontstonden eigenlijk min of meer per ongeluk. We waren bezig met het maken van de Halloween recepten voor dit jaar en er was nog roomkaas over. En bieslook. En pretzels. Echt veel meer heb je ook niet nodig om deze te leuke Halloween kaasballetjes te maken. Zo simpel kan het zijn!
Duivelse kaasballetjes
Wat de halloween kaasballetjes wel helemaal afmaakt zijn de suikeroogjes die we gebruikt hebben. Die had ik gevonden in de supermarkt en nog niet gebruikt, maar ze zijn zo cute op de balletjes! Natuurlijk kun je ook oogjes maken met iets anders. Olijfjes of iets van die aard, maar als je de suikeroogjes kunt vinden… zeker doen.
Het maken van de kaasballetjes is vervolgens kinderspel. Je draait de balletjes met de roomkaas. Die heb je eerst op smaak gebracht met wat kruiden en specerijen. Rol ze vervolgens door de bieslook. Plak de oogjes erop en steek stukjes pretzel erin als oortjes en als neusje.


De allerleukste Halloween kaasballetjes
Ingrediënten
- 200 gram roomkaas naturel
- paar takjes bieslook heel fijn gehakt
- paar druppels Tabasco of andere hete saus
- ¼ tl chilipoeder
- ¼ tl knoflookpoeder
- ¼ tl uienpoeder
- ½ tl gerookte paprikapoeder
- peper en zout naar smaak
- 1 zakje pretzels
- 1 zakje suikeroogjes
Bereidingswijze:
- Doe de roomkaas in een bakje en roer het los met de tabasco en de specerijen. Voeg peper en zout naar smaak toe.
- Draai er kleine balletjes van en rol dit door de fijngehakte bieslook.
- Plak 1 of 2 oogjes per balletje erop en maak kleine hoorntjes van de pretzels en een klein neusje.

Miljuschka Witzenhausen is bekend als tv-kok, all round food expert bij RTL Boulevard en ze maakt culinaire reizen voor 24Kitchen. Op env-miljuschka-staging2024.kinsta.cloud neemt ze je mee in haar wereld, deelt ze de lekkerste recepten met je, geeft de beste kooktips en laat je zien dat goed en lekker eten echt niet ingewikkeld hoeft te zijn.