In deze wekelijkse rubriek deel ik mijn favoriete items met jullie. Van culinair nieuws tot net verschenen kookboeken, van must-visit restaurants tot handige keukentools die ik heb ontdekt. Favorieten van mij, voor jou!
Op zoek naar smaak
In de nieuwe documentaireserie Op zoek naar smaak proberen kunst- en bierhistorici, bierbrouwers en chefkok Perry de Man te achterhalen wat voor soort bier er zat in het glas op Rembrandt’s schilderij ‘De verloren zoon in een herberg’ uit 1635. De serie is een wervelende mix van boeiende geschiedenis en moderne brouwkunde. Een zoektocht naar zowel oude receptuur als hedendaagse smaak. Want naast de zoektocht naar de smaak van het bier van Rembrandt van toen, is ook te zien hoe brouwers van nu erin zijn geslaagd om het bier van Rembrandt te vertalen naar de smaak van nu. Interesting!
Op zoek naar Smaak is te bekijken via craftbrouwers.nl. Biertje erbij?
The good wine
De oprichters van The good roll – je kent ze vast wel van hun wc-papier – zijn samen met twee andere jonge ondernemers een nieuw initiatief gestart genaamd: The Good Wine. De biologische en vegan wijnen, gemaakt met wijnmaker Robert Eden, zijn er in twee varianten: een merlot en een sauvignon blanc. Per verkochte fles wijn wordt er 750 liter schoon drinkwater gedoneerd aan gemeenschappen in Afrika. Lekker bezig, guys!
Je scoort een flesje via The Good Wine-webshop.
Dit bericht op Instagram bekijken
Selfcare
Van hot naar her rennen, continu honderden gedachten die door je hoofd spoken en een never ending to-do lijstje. Herkenbaar? Om ervoor te zorgen dat je in alle chaos lekker in je vel blijft zitten is het belangrijk om soms even tijd voor jezelf te maken. Plan een avond, uur of desnoods een kwartier in je agenda voor een beetje selfcare. Creëer bijvoorbeeld je eigen spa-momentje met deze Sugared koffie Almond Milk Body Scrub. Deze scrub ruikt net zo lekker als dat hij klinkt en hoewel het bijna jammer is dat je deze niet op kunt eten, voel je je na een scrubbeurt weer net zo kwiek als na een bakkie van je favoriete ijskoffie.
Toe aan een momentje voor jezelf? Je koopt de scrub van Drunk Elephant via Douglas.nl.
Even lekker knuffelen
Soms is een knuffel van de juiste persoon alles wat je nodig hebt. Helaas zijn er veel mensen die een knuffel moeten missen. Omdat hun mama, papa, broertje of zusje er niet meer is en enorm wordt gemist. Knuffelmakers, @stichtingtutu en @abefreelancers sloegen daarom de handen ineen. Samen willen zij ervoor zorgen dat zoveel mogelijk gezinnen die wel een dierbare hug kunnen gebruiken een portretknuffel van Knuffelmakers kunnen krijgen. Zodat ieder kind die een mama, papa, broertje of zusje moet missen, voor altijd met zijn of haar geliefde kan blijven knuffelen en tastbare herinneringen kan maken. Waar en wanneer hij of zij maar wil. Help je mee? Elke euro die je doneert gaat via Stichting TuTu naar een portretknuffel op maat van Knuffelmakers.
Doneer een knuffel of geef een bijdrage voor een knuffel via stichtingtutu.nl/geef-een-knuffel.
Kaart blanche
De wenskaarten van Kaart Blanche toveren een instant glimlach op je gezicht. Ze maken trouwens niet alleen kaarten, maar ook posters, visitekaartjes, t-shirts, mokken en ga zo maar door. Maar de kleurrijke, vrolijke en vooral hilarische wenskaarten springen er wat mij betreft echt uit. Om quotes als ‘Thanks for loving me, even when I’m hungry’ en ‘You still look 21 from a distance’ kun je niet anders dan je mondhoeken omhoog trekken. En dat is toch precies wat je de ontvanger van je kaartje wilt bezorgen: a big smile!
Wie wil jij aan het lachen maken? Je koopt de kaartjes via kaartblanche.com.
Dit bericht op Instagram bekijken
Love is sparkling
Het leven is een feestje en ik weet niet hoe jullie hierover denken maar ik kan altijd wel een goede reden bedenken om een fijne fles bubbels open te trekken. Mocht je nog op zoek zijn naar een goed excuus om jezelf weer eens te trakteren op een glas bubbels, koop dan een flesje True Colours. Hun Cava Brut is speciaal ontwikkeld om een mooiere wereld te stimuleren en om het feestje helemaal compleet te maken zit deze ook nog eens in een vrolijke regenboogkleurige fles. Daarnaast steunt True Colours de LHBTI-community door een deel van elke verkochte fles te doneren aan het COC. Ik zeg: proost!
Taste the rainbow? Je scoort een fles bij de Bijenkorf. Ik trek hem open, want mocht je het gemist hebben: Miljuschka Magazine bomvol kleur kan ieder moment bij jullie op de mat vallen.
(Plant)aardig kaasje
Kaas. Ik kan daar dus geen genoeg van krijgen en het staat minstens in de top 5 van dingen waar je mij ‘s nachts voor wakker mag maken. Als kaas eten dan ook nog een stukje duurzamer kan, dan heb je natuurlijk helemaal een match made in cheeseheaven.
We kiezen allemaal steeds vaker voor een bewustere levenstijl en kiezen daarbij steeds vaker voor een plantaardig alternatief. Maar in de ommekeer naar een meer plantbased dieet blijkt kaas (oké en wijn) misschien nog wel het lastigste om te vervangen. Gelukkig komen er steeds meer goede plantaardige alternatieven voor kaas op de markt. Ik ben dan ook positief verrast door de ‘This is not Greek white’ van Willicroft: een plantaardig alternatief voor, de naam zegt het al, feta. Maar als kaas niet meer gemaakt wordt van zuivel, waarvan dan wel? Good question! Ik kom dan ook maar meteen met het antwoord: cashewnoten bijvoorbeeld. Maar ook kokosolie, gefermenteerde sojabonen en edelgistvlokken.
Wil je ook de producten van Willicroft uitproberen? Je kunt ze kopen via de willicroft.store, maar ook bij de Albert Heijn of via de online supermarkt Crisp.
Positief sapje
Bij het woord cacao denk je waarschijnlijk meteen aan chocolade en niet zo zeer aan een sapje, maar Pacha de Cacao is geen chocoladedrank, sterker nog: er is niet eens een vleugje chocoladesmaak te bekennen. Pacha de Cacao gebruikt de verse pulp van de cacaovrucht als een nieuwe voedingsbron. In de bloeiende chocolade-industrie werken cacaoboeren keihard maar krijgen ze weinig betaald. Dat klopt niet dacht oprichtster Marika. Daarnaast verbaasde zij zich erover dat het heerlijke en voedzame witte vruchtvlees rond de cacaobonen helemaal niet wordt gebruikt. Dus in plaats van het te laten verspillen in onze wereldwijde hunkering naar chocolade, geeft Pacha’s unieke cacaosap iets terug aan de Amazone en zijn boeren, en kunnen wij genieten van een geweldig nieuw verfrissend drankje!
Zin in een positief sapje? Je bestelt het heel makkelijk via de webshop.