Miljuschka’s favorieten: week 38

chefs table

In deze wekelijkse rubriek deel ik mijn favoriete items met jullie. Van culinair nieuws tot net verschenen kookboeken, van must-visit restaurants tot handige keukentools die ik heb ontdekt. Favorieten van mij, voor jou!

Etenstijd

Nederland is weer een food-podcast rijker. Etenstijd, de podcast van TV-Chef en kookboekenschrijfster Yvette van Boven en journalist en podcastmaker Teun van de Keuken (Keuringsdienst van Waarde) is het luisteren meer dan waard.

Alles in deze podcast gaat over eten. Elke maandag-, woensdag- en vrijdagmiddag praten Teun en Yvette over hun culinaire gewoontes, gebruiken en interesses. Of het nou gaat over een dunschiller of Opperdoezer, restauranttip of kitchen hack, alles komt aan bod.

De combinatie van Yvette’s culinaire kennis en Teuns achtergrond bij de Keuringsdienst van Waarde zorgen dat alle onderwerpen vanuit verschillende perspectieven worden benaderd. Hierdoor en uiteraard door het aanstekelijk enthousiasme van de twee, is de podcast een plezier om naar te luisteren.

Etenstijd is elke maandag, woensdag en vrijdag rond 17.00 te beluisteren op de bekende podcast-apps.

Etenstijd

Combekk sous chef

Herinneren jullie je die appeltaart die ik afgelopen week bakte nog? Uiteraard kwamen er heel veel vragen binnen over mijn recept voor de lekkerste appeltaart maar er kwamen uiteindelijk nog véél meer vragen binnen over de pan waar ik die taart in bakte. Nou jongens, dat is dus deze sous chef koekenpan van Combekk.  De koekenpan kan voor allerlei kooktechnieken gebruikt worden, van het het bakken van een taart tot het roosteren van groenten. En voor wie zich afvroeg of dat nou wel handig is om een appeltaart in deze pan te bakken i.p.v. in een springvorm. Jazeker! De binnenkant is namelijk voorzien van emaille wat er voor zorgt dat er niks aan de bodem blijft plakken. Is dat handig, of is dat handig? Vergeet alleen niet dat de pan NIET in de vaatwasser mag. Dat komt omdat hij is gemaakt van 100% gerecycled ijzer. Maar zorg je er goed voor dan gaat deze wel een leven lang mee. En dat is dan weer fijn voor de portemonnee!

Altijd al je eigen sous chef willen hebben? Je shopt deze bij Bol.com

combekk koekenpan

Tahin

Ben je een groot fan van de kookboeken van Ottolenghi, Claudia Roden of Merijn Tol? Dan wil je dit nieuwe kookboek over tahin zeker niet missen! Na het succesvolle kookboek ‘NOSH’ brengt auteur Esther Erwteman ons een prachtig nieuw kookboek over hét basisingrediënt van de Midden-Oosterse keuken: tahin. Waar de rovers in het verhaal van ‘Ali Baba en de veertig rovers‘ hun schatkamer openen met de spreuk “Sesam, open u”, laat Esther in ‘TAHIN’ zien dat sesam zelf al een schat op zich is.

In haar nieuwe kookboek gaat Esther op zoek naar de eindeloze mogelijkheden van tahin en laat ze je kennismaken met meer dan 10o moderne, lichte gerechten barstensvol smaak. Begin je dag met een stapel verse panbroodjes met tahinispread, bak een smeuïg chocolade-tahincake voor bij de koffie, lunch met een pittige linzensalade bomvol smaak en groente of maak indruk met de kikkererwten-sesamtajine met rozenharissa. Klinkt heerlijk, kom maar door!

Klaar om deze Midden-Oosterse schat te ontdekken? Je koopt Tahin via Bol.com

tahin 1 1

Trek iets warms aan

Met de energieprijzen die door het dak gaan laten we bij ons thuis de verwarming het liefst zo veel mogelijk uit maar klappertandend rondlopen is natuurlijk ook geen optie. Wat dan wel? Heel simpel: draag wol! Veel kleding wordt tegenwoordig gemaakt van katoen of plastic vezels en dat gaat jou dus echt niet warmhouden tijdens die koude winterdagen. Thermo-ondergoed dan? Wrong again. Dat is om goed vocht op te nemen tijdens het sporten. Wil je het écht lekker warm hebben, draag dan wol. Wol is niet een product dat warmte geeft maar er juist voor zorgt dat we onze eigen lichaamswarmte vasthouden.  De warmste wol is Yakwol en merinowol is de warmste onder de schapenwol . Toch leuk om te weten, niet? Waar ze ook raad weten met wol is bij Dilling. Bij Dilling maken ze kleding en ondergoed dat gemaakt is van biologische merino wol. Naast dat ze supermooie basics maken die jou lekker warm houden, hebben ze ook duurzaamheid hoog in het vaandel staan. Hier wordt de kleding geverfd zonder het gebruik van schadelijke chemicaliën en zware metalen. Hierdoor krijg je een schoon en niet kriebelend – Thank God! – product dat jij en je gezin zonder zorgen kunnen dragen. Supertjes!

Wil jij er deze winter ook warmpjes bijzitten? Koop je wollen winter essentials via Dilling.nl

wool

Alles op z’n tijd

Je hebt er vast weleens over gehoord: een slowcooker. Het is een handig apparaat waarin je gerechten op lage temperatuur kunt laten garen. Jij kunt iets anders gaan doen (ja, zelfs slapen!), terwijl de slowcooker het werk voor je doet. Wat wil je nog meer? Een beetje op de centen letten? Check! Een ander voordeel is namelijk dat taaiere stukken vlees heel erg mals worden wanneer deze worden bereid in de slowcooker. Taaier betekent over het algemeen goedkoper. You do the math. Het apparaat verbruikt ook niet veel energie en er komt geen gasfornuis aan te pas, dus daar hoef je het ook niet voor te laten.  Nou, waar wacht je nog op? 

Klink low and slow jou als muziek in de oren? Je koopt deze slowcooker via Bol.com

crock pot

Chef’s Table Pizza

Goed nieuws voor pizzalovers, de culinaire hitserie Chef’s Table is terug van weggeweest, en ditmaal geheel in het teken van pizza. Maak. Me. Gek!

Van Portland tot Phoenix en van Italië tot aan Japan, in deze serie volg je de beste pizzachefs ter wereld. Stuk voor stuk hebben de chefs een passie voor pizza. Tijdens dit seizoen van Chef’s Table volgen we ze in de zoektocht naar dé perfecte pizzapunt. Zoals je gewend bent van Chef’s Table komt er elke aflevering een andere chef aan bod. Chef Chris Bianco uit Phoenix bijt het spits af. Andere chefs die dit seizoen voorbij komen zijn Franco Pepe, Ann Kim, Sarah Minnick en Yoshihiro Imai maar persoonlijk kijk ik het meeste uit naar de aflevering met chef  Gabriele Bonci, ookwel bekend als  de Michelangelo van de pizza’s. Ik raad je overigens aan om dit niet op een lege maag te kijken, want de show zorgt voor serieuze pizza craving. Zeg niet dat ik je niet gewaarschuwd heb.

Je kijkt Chef’s Table Pizza op Netflix

YouTube video
Miljuschka discodip culinair festival amsterdam
Discodip 2025

Mijn culinaire trip

Zin in een heerlijke dag weg en culinaire trip rond de wereld? Dat kan! Op 23, 24 en 25 mei in het Amsterdamse Bos op DiscoDip.

Naast het lekkerste eten, is er ook volop entertainment en kun je workshops en masterclasses volgen van de beste, zo ook van moi.

Bestel je tickets
Play me

Receptvideo's

Wil je nog meer lekkers van me? Kook dan met me mee! Op mijn Instagram en TikTok plaats ik dagelijks beukers van receptvideo's.